La programació del festival de cinema de Venècia 2018 va revelar: 'Roma', 'Suspiria', 'El favorit', 'Coen Brothers', 'Buster Scruggs' i més

'Suspiria'



Amazon

Veure Galeria
13 fotos

El Festival de Venècia celebra el seu 75è any el 2018 amb una formació d'estelades que inclou estrenes mundials de Damien Chazelle, Bradley Cooper, Luca Guadagnino i Alfonso Cuarón. El festival té lloc del 29 d'agost al 8 de setembre i marca el tret de sortida oficial de la temporada de premis de tardor 2018.



Com s'ha anunciat anteriorment, Damien Chazelle obrirà el festival amb l'estrena mundial de 'First Man'. El drama de la carrera espacial protagonitza el nominat de l'Óscar de 'La La Land' de Chazelle, Ryan Gosling com a Neil Armstrong, i explica la missió Apollo 11 a la Lluna. L'estrena mundial serà el segon obrador de Venècia de Chazelle després de 'La La Land'. També es va confirmar abans de la presentació de l'anunci: 'A Star Is Born', de Bradley Cooper, que marca el debut directorial de l'actor.



Consulteu a continuació la llista completa del Festival de Venècia 2018. El jurat del concurs d’aquest any està liderat per Guillermo del Toro, que va guanyar el Lleó d’Or al festival l’any passat amb “The Shape of Water”.

Inauguració del cinema nocturn
'Primer home', Damian Chazelle (també en competició)

Competició (Encara s'actualitza)
“La muntanya”, Rick Alverson
'Doble Vies', Olivier Assayas
'Els germans germans', Jacques Audiard
'La balada de Buster Scruggs', Joel i Ethan Coen
'Vox Lux', Brady Corbet
'Roma,' Alfonso Cuaron
'22 de juliol', Paul Greengrass
'Suspiria', Luca Guadagnino
'Treballa sense autor', Florian Henckel von Donnersmark
'El rossinyol', Jennifer Kent
“El favorit”, Yorgos Lanthimos
'Peterloo', Mike Leigh
'Capri-Revolució', Mario Martone
'Què faràs quan el món s'incendi?', Roberto Minervini
“Capvespre”, Laszlo Nemes
'Enemy Brothers', David Oelhoffen
'El nostre Temps,' Carlos Reygadas
'A la porta de l'eternitat', Julian Schnabel
'Acusada,' Gonzalo Tobal
'Matant', Shinya Tsukamoto

Ficció fora de competició
'Una història sense nom', Roberto Ando
'Les Estivants', Valeria Bruni Tedeschi
'Una estrella neix', Bradley Cooper
'El meu Obra Mestra,' Gaston Duprat
'A Tramway in Jerusalem,' Amos Gitai
'Un Pueple i el seu rei', Pierre Schoeller
'La Quietud,' Pablo Trapero
'Ombra', Zhang Yimou
'Arrossegat a través del formigó', S. Craig Zahler

Documentals fora de competència
'Una carta a un amic a Gaza', Amos Gitai
'Aquarel·la', Víctor Kossakovsky
'El Pepe, Una Vida Suprema,' Emir Kusturica
'Procés', Sergei Loznitsa
'Carmine Street Guitars', Ron Mann
'Isis, demà, les ànimes perdudes de Mosul', Francesca Mannocchi, Alessio Romenzi
'Dharma americà', Errol Morris
'Introducció a la foscor', Gaston Solnicki
'1938 Diferents', Giorgio Treves
'La teva cara', Tsai Ming-Liang '
'Monrovia, Indiana', Frederick Wiseman

Fora de competència
'L'altra cara del vent', Orson Welles
'M'encantaran quan estic mort', Morgan Neville
'El meu brillant amic', Saverio Costanzo
'Diari d'Angela - Som dos cineastes', Yervant Gianikian

Horitzons (Competició)
'On My Skin', Alessio Cremonini (obertura de la pel·lícula)
'Manta Ray', Phuttiphong Aroonpheng
“Número”, Ivan Ayr
'El riu', l'emir Baigazin
'La Nit De 12 Anos,' Álvaro Brechner
'Deslembro,' Flavia Castro
'L'anunci', Mahmut Fazil Coskun
'Un dia sobtat', Ciro D ’; Emilio
'Charlie Says', Mary Harron
'Amanda', Mikhael Hers
'El dia que vaig perdre la meva ombra', Soudade Kaadan
'Els Inkas', Sarah Marx
'L'home que va sorprendre a tothom', Natasha Merkulova, Aleksey Chupov
'Memòries del meu cos', Garin Nugroho
'Com jo estic morint', Mostafa Sayyari
'La profecia Armadillo', Emanuele Scaringi
'Desposseït', Yaron Shani
'Jinpa', Pema Tseden
'Tel Aviv on Fire', Sameh Zoabi

Biennale College
'Deva', Petra Szocs
'Yuva', Emre Eeksan
'Zen On Thin Ice', Margherita Ferri

Sconfini
'L'arbre de la vida (tallat estès)', Terrence Malick
'Adéu Saigon', Wilma Labate
'El noi més feliç de Mondon', Gipi
'The Banker Anarchio', base Giulio
'Blood Kin', Ramin Bahrani
“Lanterna màgica”, Amir Naderi
“El temps de sortir”, Sebastien Marnier
'Camorra', Francesco Patierno

Documental clàssic de Venècia
'El Gran Buster', Peter Bogdanovich
'Les dones que fan pel·lícules: un nou camí de cinema a través del cinema', Mark Cousins
'Humberto Maurio,' Andre de Mauro
'Viure la llum', Claire Pijman
'24/25 El fotograma a Pio', Giancarlo Rolandi, Federico Pontiggia
'Les noies boniques no es queden a esmorzar', Bruce Weber
'Friedkin Uncut', Francesco Zippel

Films restaurats clàssics de Venècia
'Viuen', John Carpenter
'The Night Porter', Liliana Canani
'La ciutat nua', Jules Dassin
'Maó i mirall', Ebrahim Golestan
“Carrer de vergonya”, Kenji Mizoguchi
'Il Posto', Ermanno Olmi
'L'any passat a Marienbad', Alain Resnais
'El lloc sense límits', Arturo Ripstein
'Adieu Philippne', Jacques Rozier
'L'ascens', Larisa Sheptiko
“Els assassins”, Don Siegel
'Els assassins', Robert Siodmak
'La nit de les estrelles de tir', Paolo i Vittorio Taviani
'L'amor, el vostre nom, trigueu els mals,' Tomu Uchida
'La mort a Venècia', Luchino Visconti
'El Golem', Paul Wegener
'Res espantat', William A. Wellman
“A alguns els agrada molt”, Billy Wilder



Articles Més Populars

Categoria

Revisió

Característiques

Notícies

Televisió

Kit D’Eines

Pel·lícula

Festivals

Ressenyes

Premis

Taquilla

Entrevistes

Clicables

Llistes

Videojocs

Podcast

Contingut De Marca

Premis De La Temporada De Premis

Camió De Cinema

Influents