El Festival Internacional de Cinema de Santa Bàrbara demostra que està molt aturat a la carretera dels Oscars

El Festival Internacional de Cinema de Santa Bàrbara ha anunciat la programació per a la seva 35a edició, que tindrà lloc del 15 al 25 de gener. Hi haurà 47 estrenes mundials i 71 estrenes nord-americanes, amb 50 països representats en conjunt, a més de tributs estrellats que serveixen com a una aturada de premis per a millors competidors de l’ Oscarscar. Entre els refugiats de les seves respectives categories hi haurà Renée Zellweger (American Riviera Award), Scarlett Johansson i Adam Driver (Premios Intèrprets de l'Any), Laura Dern (Cinema Vanguard Award), Brad Pitt (Maltin Modern Master Award), juntament amb els guanyadors del premi Virtuosos: Awkwafina, Taron Egerton, Cynthia Erivo, Beanie Feldstein, Aldis Hodge, George MacKay, Florence Pugh i Taylor Russell.



El SBIFF també és únic en la celebració anual del talent per sota de la línia. Els artistes artesans que han guanyat el Premi Variety Artisans aquest any són Kristen Anderson-Lopez i Robert Lopez ('Frozen II'), Michael Giacchino ('Jojo Rabbit'), Kazu Hiro ('Bombshell'), Barbara Ling ('Una vegada Un cop a Hollywood ”), Steve Morrow (“ Ford v Ferrari ”), Christopher Peterson i Sandy Powell (“ L’irlandès ”), Lawrence Sher (“ Joker ”), Lee Smith (“ 1917 ”), i Adam Valdez ( 'El rei Lleó'). Bong Joon Ho també estarà present per a una retrospectiva de les seves pel·lícules i participarà en una Q&A després d'una projecció gratuïta de 'Parasite'. A més, hi haurà una projecció del 20è aniversari de 'Els tres reis' de David O. Russell.

La pel·lícula nocturna d’obertura de SBIFF 2020 és “A Bump Along the Way”, una comèdia de Derry, Irlanda del Nord sobre un embaràs inesperat dirigit per Shelly Love.



Aquí hi ha la programació:



Amazing Grace, Estats Units - Estrena mundial

Dirigida per Lynn Montgomery

Americaville, Estats Units, Xina - Estrena mundial

Dirigida per Adam Smith

Bastard ’; s Road, Estats Units - Estrena mundial

Dirigida per Brian Morrison

Nascut en una sala de ball, EUA - Estrena mundial

Dirigida per Clara Lehmann i Jonathan Lacocque

A mà, EUA - Estrena mundial

Dirigida per Kellen Keene

The Delicacy, EUA - Estrena mundial

Dirigida per Jason Wise

Explorant el nord-oest del Pacífic, EUA - Estrena mundial

Dirigida per Ian A. Nelson

Basada en la fe, EUA - Estrena mundial

Dirigida per Vincent Masciale

The Lafayette Escadrille, USA - World Premiere

Dirigida per Darroch Greer

Man in the Field: The Life and Art of Jim Denevan, Estats Units - Estrena mundial

Dirigida per Patrick Trefz

Medicating Normal, Estats Units - Estrena mundial

Dirigida per Lynn Cunningham i Wendy Ractliffe

Mentors - Tony i Santi, EUA - Estrena mundial

Dirigida per Andrew Davis

The Mustangs: an American Story, Estats Units - Estrena mundial

Dirigida per Steven Latham

The Naturemakers, EUA - Estrena mundial

Dirigida per Scott Saunders

The Night, EUA - Estrena mundial

Dirigida per Kourosh Ahari

The Oratorio, Estats Units, Itàlia - Estrena mundial

Dirigida per Mary Anne Rothberg

Overland, Estats Units - Estrena mundial

Dirigida per Elisabeth Haviland James i Revere La Noue

The Prison Inside, EUA - Estrena mundial

Dirigida per Katherin Hervey

The Restoration (La restauració), Peru - World Premiere

Dirigida per Alonso Llosa

Sergio Mendes en clau de joia !, Regne Unit - Estrena mundial

Dirigida per John Scheinfeld

Tell My Story, EUA - Estrena mundial

Dirigida per David Freid

Un cuc al cor, Estats Units - Estrena mundial

Dirigida per Paul Rice

61 EUA PEL·LÍCULES PREMIERS DE CARACTER

The Amber Light, Regne Unit - Estrena dels EUA

Dirigida per Adam Park

Amundsen, Noruega - EUA estrena

Dirigida per Espen Sandberg

The Art of Waiting (Neffilot), Israel - Estrena dels Estats Units

Dirigida per Erez Tadmor

la columna bessona hauria

Back To Light, Finlàndia - EUA estrena

Dirigida per Arto Halonen

The Birdcatcher ’; s Son (fill de Fågelfångarens), Suècia - Estrena dels Estats Units

Dirigida per Richard Hobert

Wars Wars, Mèxic - Estrena dels Estats Units

Dirigida per Janet Jarman

Black Conflux, Canadà - Estrena dels Estats Units

Dirigida per Nicole Dorsey

Born 2 Drive, Noruega - Estrena dels Estats Units

Dirigida per Daniel Fahre

A Brother ’; s Love, Canadà - Estrena dels Estats Units

Dirigida per Monia Chokri

A Bump Along the Way, Regne Unit - Estrena dels Estats Units

Dirigida per Shelly Love

Per un ganivet afilat (Ostrým nozom), Eslovàquia - Estrena dels Estats Units

Dirigida per Teodor Kuhn

Truca a la mare! (Ring mamma!), Suècia - Estrena dels Estats Units

Dirigida per Lisa Aschan

Cronologia (Kronoloji), Turquia - Estrena dels Estats Units

Dirigida per Ali Aydin

The Clash (La bronca), Peru, Columbia - U.S. premiere

Dirigida per Daniel i Diego Vega

Collision (Collision), Dinamarca - EUA estrena

Dirigida per Mehdi Avaz

Daniel, Denmark, Norway, Sweden - U.S. premiere

Dirigida per Niels Arden Oplev i Anders W. Berthelsen

Disc, Norway - U.S. premiere

Dirigida per Jorunn Myklebust Syversen

Easy Living, Itàlia - Estrena dels Estats Units

Dirigida per Peter i Orso Miyakawa

The Exception, Dinamarca - EUA estrena

Dirigida per Jesper W. Nielsen

FaTei and the Sea, Rússia - Estrena dels Estats Units

Dirigida per Alina Rudnitskaya i Sergey Vinokurov

The Flying Circus, Kosovo, EUA. estrena

Dirigida per Fatos Berisha

The Good One, Itàlia - EUA estrena

Dirigida per Vincenzo Marra

The Goya Murders (L'assassí dels capricis), Spain - U.S. premiere

Directed by Gerardo Herrero

Gutterbee, Dinamarca - EUA Estrena

Dirigida per Ulrich Thomsen

Gipsy Queen, Germany, Àustria - U.S. premiere

Dirigida per Hüseyin Tabak

Hope Gap, Regne Unit - Estrena dels Estats Units

Dirigida per William Nicholson

I Was, I Am, I Will Be (s’aplica la paraula parlada), Alemanya - EUA estrena

Dirigida per Ilker Catak

If Only (Magari), Itàlia, França - Estrena dels Estats Units

Dirigida per Ginevra Elkann

James Vs. His Future Self, Canadà - Estrena dels Estats Units

Dirigida per Jeremy Lalonde

Kuessipan, Canadà - EUA estrena

Dirigida per Myriam Verreault

Land of Ashes (Cendra Negra), Costa Rica, Argentina, Xile, França - U.S. premiere

Dirigida per Sofia Quiros

Lane 4 (Raia 4), Brasil - Estrena dels Estats Units

Dirigida per Emiliano Cunha

The Last Mountain, Polònia - EUA estrena

Dirigida per Dariusz Załuski

Sortint d'Afganistan (Bratstvo), Rússia - Estrena dels Estats Units

Dirigida per Pavel Lungin

Llibertat: una trucada a espiar, EUA - EUA Estrena

Dirigida per Lydia Dean Pilcher

Love Beats (La banda), Espanya - Estrena dels Estats Units

Dirigida per Roberto Bueso

The Marijuana Conspiracy, Canadà - Estrena dels Estats Units

Dirigida per Craig Pryce

Màster Cheng (Mestari Cheng), Finland, Xina - U.S. premiere

Dirigida per Mika Kaurismaki

Mosh, República Dominicana - Estrena dels EUA

Directed by Juan Antonio Bisonó

My Life (Mi Vida), Països Baixos - Estrena dels Estats Units

Dirigida per Norbert Ter Hall

My Life as a Comedian (En komikers uppväxt), Suècia - Estrena dels Estats Units

Dirigida per Rojda Sekersoz

Nevia, Itàlia - Estrena dels Estats Units

Directed by Nunzia De Stefano

Un cop a Trubchevsk, Rússia - EUA Estrena

Dirigida per Larisa Sadilova

Només els Animals, França, Alemanya - Estrena dels EUA

Dirigida per Dominik Moll

Outdeh - The Youth of Jamaica, Germany - Estrena dels Estats Units

Dirigida per Louis Josek

Outlaw (Autlo), Rússia - Estrena dels Estats Units

Dirigida per Ksenia Ratushnaya

Caixa de Pandora ’; s: Elevació de la coberta a la menstruació, Canadà - Estrena dels Estats Units

Dirigida per Rebecca Snow

Paris: A Wild Story, França - Estrena dels Estats Units

Dirigida per Frederic Fougea

The Pencil (Prostoy karandash), Rússia - EUA Estrena

Dirigida per Natalya Nazarova

Psychosia (Psykosia), Dinamarca - Patent dels EUA estrena

Dirigida per Marie Grahtø Sørensen

The Retirement (El retir), Argentina - U.S. premiere

Dirigida per Ricardo Díaz Lacoponi

River Silence, Canadà - Estrena dels Estats Units

Dirigida per Rogério Soares

Santa Clara, Bolívia - U.S. premiere

Directed by Pedro Antonio Gutierrez

The Songpoet, EUA - Estrena dels Estats Units

Dirigida per Paul Lamont

Sovereign Soil, Canadà - Estrena dels Estats Units

Dirigida per David Curtis

Puntades (savovi), Sèrbia, Eslovènia, Croàcia, Bòsnia i Hercegovina - Estrena dels Estats Units

Dirigida per Miroslav Terzic

Super Frenchie, EUA - Estrena dels Estats Units

Dirigida per Chase Ogden

Supernova, Polònia - Estrena dels Estats Units

Dirigida per Bartosz Kruhlik

That Click, EUA - Estrena dels EUA

Dirigida per Luca Severi

Cap a la batalla, França, Columbia - Estrena dels Estats Units

Dirigida per Aurélien Vernhes-Lermusiaux

White on White (Blanc en blanc), Spain, Xile, França, Germany - U.S. premiere

Dirigida per Théo Court

2020 PEL·LÍCULES FEIFERES SBIFF 2020

14 dies, 12 nits (14 dies, 12 nits), Canadà

Dirigida per Jean-Phillippe Duval

37 segons, Japó

Dirigida per Hikari

Antigone, Canada

Dirigida per Sophie Deraspe

Blow the Man Down, EUA

Dirigida per Bridget Savage Cole i Danielle Krudy

Nascut a Jerusalem i Still Alive, Israel

Dirigida per Yossi Atia i David Ofek

Bully. Covard. Víctima. La història de Roy Cohn, EUA

Dirigida per Ivy Meeropol

Burnt Orange Heresy, EUA, Regne Unit

Dirigida per Giuseppe Capotondi

El canvi ’; Times of Ike White, EUA

Dirigida per Daniel Vernon

Guia d'episodis de la història de terror americana temporada 7

Trobem Farideh, Iran, Països Baixos

Dirigida per Kourosh Ataee i Azadeh Moussavi

Golda, Israel, Alemanya

Dirigida per Sagi Bornstein, Udi Nir, Shani Rozanes

La Gran Teoria Unificada de Howard Bloom, EUA

Dirigida per Charlie Hoxie

Greed, Regne Unit

Dirigida per Michael Winterbottom

Vida Invisible (A vida Invisível), Brasil, Alemanya

Dirigida per Karim Aïnouz

Kosher Beach, Israel

Dirigida per Karin Kainer

Lina De Lima, Xile, Perú, Argentina

Dirigida per Maria Paz Gonzalez

Lost Transmissions, EUA

Dirigida per Katharine O ’; Brien

L’alcalde de Rione Sanità, L’alcalde de Rione Sanità, Itàlia

Dirigida per Mario Martone

El meu amic Fela, Brasil

Dirigida per Joel Zito Araújo

Papicha, França, Algèria, Bèlgica, Qatar

Dirigida per Mounia Meddour

Paràsit, Corea del Sud

Dirigida per Bong Joon-ho

Personhood, EUA

Dirigida per Jo Ardinger

Pingüins vermells, EUA

Dirigida per Gabe Polish

She ’; s a Portland, Estats Units

Dirigida per Marc Carlini

Shindisi, Geòrgia

Dirigida per Dito Tsintsadze

Mostra'm el que tens, EUA

Dirigida per Svetlana Cvetko

Crashers del sistema (Systemsprenger), Alemanya

Dirigida per Nora Fingsche

Veritat i justícia, Estònia

Dirigida per Tanel Toom

The Vast of Night, EUA

Dirigida per Andrew Patterson

Veredicte, França, Filipines

Directed by Raymund Ribay Gutierrez

The Wandering Chef, Corea del Sud

Dirigit Parc Hye-Ryoung

Whale Wisdom, EUA

Dirigida per Rick Rosenthal

Per veure la llista de curtmetratges que es projectaran al lloc web del Festival Internacional de Cinema de Santa Bàrbara.



Articles Més Populars

Categoria

Revisió

Característiques

Notícies

Televisió

Kit D’Eines

Pel·lícula

Festivals

Ressenyes

Premis

Taquilla

Entrevistes

Clicables

Llistes

Videojocs

Podcast

Contingut De Marca

Premis De La Temporada De Premis

Camió De Cinema

Influents