Nominacions anunciades per als 76s premis acadèmics



Nominacions anunciades per als 76s premis acadèmics



d’Eugen Hernandez



El pòster oficial dels 76s Premis de l'Acadèmia Anual. Dissenyador: Burton Morris. Cartell 2003 A.M.P.A.S. Oscar Statuette A.M.P.A.S.

'Bon dia a tothom i aguanta't el barret' Sigourney Weaver va dir als espectadors abans de revelar les candidatures per a la manifestació Premis de l'Acadèmia aquest matí a Beverly Hills, Califòrnia. De fet, les inclusions i exclusions sorprenents marquen les candidatures als 76è Oscar. Es tracta d'una llista que barreja pel·lícules més petites, especials i estrangeres inesperades amb algunes pel·lícules de Hollywood amb un pressupost més alt. Els candidats han estat anunciats aquest matí a Beverly Hills.

les 10 millors pel·lícules godzilla

'El Senyor dels Anells: El Retorn del Rei' Nabbed 11 nominacions, liderant el pack, mentre 'Mestre i comandant: el costat més llunyà del món' en va rebre 10. “Muntanya freda” es va quedar fora d'algunes grans categories, només va incloure set nominacions. Sorpreses de pel·lícules com “Ciutat de Déu” amb 4 nominacions i un cop de cap 'Pilot de balena'.

La llista completa de candidats està disponible a continuació (informació proporcionada per l'Acadèmia de les Arts i les Ciències del Moviment).

Academy of Motion Picture Arts and Sciences

NOMINACIONS PER CATEGORIA - 76ES PREMIS

Rendiment per un actor en un paper principal

Johnny Depp a 'Pirates del Carib: la maledicció de la perla negra' (Buena Vista)

Ben Kingsley a 'House of Boog and Sand' (DreamWorks en col·laboració amb Cobalt Media Group)

Jude Law a 'Cold Mountain' (Miramax)

Bill Murray a 'Lost in Translation' (Característiques del focus)

Sean Penn a 'Mystic River' (Warner Bros.)

RENDIMENT D'UN ACTOR EN UN PAPER DE SUPORT

Alec Baldwin a 'The Cooler' (Lions Gate)

Benicio De el Toro in '21 Grams' (Focus Features)

Djimon Hounsou a 'A Amèrica' ​​(Fox Searchlight / 20th Century Fox)

Tim Robbins a 'Mystic River' (Warner Bros.)

Ken Watanabe a 'L'últim samurai' (Warner Bros.)

RENDIMENT PER UN ACTUACIÓ EN UN PAPER PRINCIPAL

Keisha Castle-Hughes a 'Whale Rider' (Newmarket Films)

Diane Keaton a 'Something’s got got' (Sony Pictures Release)

Samantha Morton a 'A Amèrica' ​​(Fox Searchlight / 20th Century Fox)

Charlize Theron a 'Monster' (Newmarket Films)

Naomi Watts a '21 Grams' (Focus Focus)

RENDIMENT PER UN ACTRÉS EN UN PAPER DE SUPORT

Shohreh Aghdashloo a 'House of Sand and Boog' (DreamWorks en associació amb Cobalt Media Group)

Patricia Clarkson a 'Peces d'abril' (Artistes Units a través de MGM)

Marcia Gay Harden a 'Mystic River' (Warner Bros.)

Holly Hunter a 'tretze' (Fox Searchlight / 20th Century Fox)

Renée Zellweger a 'Cold Mountain' (Miramax)

MILLOR PEL·LÍCULA DE L'ANIMAT

'Brother Bear' (Buena Vista)

'Finding Nemo' (Buena Vista)

“Les Triplets de Belleville” (Sony Pictures Classics)

ASSEGURAMENT EN DIRECCIÓ D'ART

'Noia amb una arracada de perles' (Lions Gate)

Direcció d'art: Ben Van Os

Decoració: Cecile Heideman

“L’últim samurai” (Warner Bros.)

Direcció d'art: Lilly Kilvert

Decoració: Gretchen Rau

'El Senyor dels Anells: El Retorn del Rei' (Nova Línia)

Direcció d’Art: Subvenció Major

Decoració: Dan Hennah i Alan Lee

'Mestre i comandant: el llunyà món' (20th Century Fox)

Direcció d'art: William Sandell

Decoració: Robert Gould

'Seabiscuit' (Universal / DreamWorks / Spyglass)

Direcció d'art: Jeannine Oppewall

Decoració: Leslie Pope

ASSEGURAMENT EN CINEMATOGRAFIA

“Ciutat de Déu” (Miramax)

Cesar Charlone

“Muntanya freda” (Miramax)

John Seale

'Noia amb una arracada de perles' (Lions Gate)

Eduardo Serra

'Mestre i comandant: el llunyà món' (20th Century Fox)

Russell Boyd

'Seabiscuit' (Universal / DreamWorks / Spyglass)

John Schwartzman

Assoliment en disseny de costum

'Noia amb una arracada de perles' (Lions Gate)

Dien van Straalen

“L’últim samurai” (Warner Bros.)

Sóc Dickson

'El Senyor dels Anells: El Retorn del Rei' (Nova Línia)

Amb Dickson i Richard Taylor

'Mestre i comandant: el llunyà món' (20th Century Fox)

Wendy Stites

'Seabiscuit' (Universal / DreamWorks / Spyglass)

Judianna Makovsky

ASSEGURAMENT EN DIRECCIÓ

“Ciutat de Déu” (Miramax)

Fernando Meirelles

'El Senyor dels Anells: El Retorn del Rei' (Nova Línia)

Peter Jackson

'Perdut en traducció' (funcions d'enfocament)

Sofia Coppola

'Mestre i comandant: el llunyà món' (20th Century Fox)

Peter Weir

“Mystic River” (Warner Bros.)

Clint Eastwood

MILLOR CARACTERÍSTICA DOCUMENTAL

'Balseros' (Seventh Art Releasing)

A Bausan Films S.L. Producció

Carlos Bosch i Marcos Loris Omedes

“Capturant els Friedmans” (Magnolia Pictures)

Una producció de Hit Hit Ground

Andrew Jarecki i Marc Smerling

'La boira de la guerra' (Sony Pictures Classics)

Una producció de grans magatzems Globe

Errol Morris i Michael Williams

“El meu arquitecte” (Nova York)

Un projecte de Louis Kahn, Inc.

Nathaniel Kahn i Susan R. Behr

“The Weather Underground” (Distribució d’ombra)

Una producció de projecte d'història gratuïta

Sam Green i Bill Siegel

MILLOR ASSIGNATURA DOCUMENTAL

'Asil'

Una producció constant de comunicacions i maquillatge

Sandy McLeod i Gini Reticker

“Cor de Txernòbil”

A Downtown TV Documentals de producció

Maryann DeLeo

“Ferry Tales”

A Penelope Pictures Production

Katja Esson

ASSEGURAMENT EN EDICIÓ DE FILM

“Ciutat de Déu” (Miramax)

Daniel Rezende

“Muntanya freda” (Miramax)

Walter Murch

'El Senyor dels Anells: El Retorn del Rei' (Nova Línia)

Jamie Selkirk

'Mestre i comandant: el llunyà món' (20th Century Fox)

Lee Smith

'Seabiscuit' (Universal / DreamWorks / Spyglass)

William Goldenberg

MILLOR FILM DE LLENGUA ESTRANGER DE L’ANY

“Les invasions bàrbares”

A la producció de Cinémaginaire Inc.

Canadà

'Dolent'

A Moviola Film & Television Production

Suècia

“El crepuscle Samurai”

Una Shochiku / Xarxa de Televisió Nippon / Sumitomo / Hakuhodo / Nippon Shuppan Hanbai / Eisei Gekijo Production

Japó

'Germanes Bessones'

Una producció de cinema IdtV

Holanda

“Zelary”

A Total HelpArt T.H.A./Barrandov Studio Production

República Txeca

Assoliment en realització

'El Senyor dels Anells: El Retorn del Rei' (Nova Línia)

Richard Taylor i Peter King

'Mestre i comandant: el llunyà món' (20th Century Fox)

Edouard Henriques III i Yolanda Toussieng

'Pirates del Carib: la maledicció de la perla negra' (Buena Vista)

Ve Neill i Martin Samuel

ASSESSORAMENT DE MÚSICA ESCRITA PER IMATGES DE MOCIÓ (partitura original)

'Big Fish' (Sony Pictures Release)

Danny Elfman

“Muntanya freda” (Miramax)

Gabriel Yared

'Finding Nemo' (Buena Vista)

Thomas Newman

'House of Sand and Boog' (DreamWorks en col·laboració amb Cobalt Media Group)

James Horner

'El Senyor dels Anells: El Retorn del Rei' (Nova Línia)

Howard Shore

ASSESSORAMENT DE MÚSICA ESCRITA PER IMATGES DE MOCIÓ (Original
cançó)

'A l'Oest' de 'El Senyor dels Anells: El Retorn del Rei' (Nova Línia)

Música i lírica de Fran Walsh i Howard Shore i Annie Lennox

'Un petó al final de l'arc de Sant Martí' de 'Un poderós vent' (Warner Bros.)

Música i lírica de Michael McKean i Annette O´Toole

la llum entre els oceans data de llançament

'Scarlet Tide' de 'Cold Mountain' (Miramax)

Música i lírica de T Bone Burnett i Elvis Costello

'Les Triplets de Belleville' de 'Les Triplets de Belleville' (Sony Pictures Classics)

Música de Benoit Charest Lírica de Sylvain Chomet

'You will be my Ain True Love' de 'Cold Mountain' (Miramax)

Música i lírica de Sting

MILLOR FOTO DE MOCIÓ DE L’ANY

'El Senyor dels Anells: El Retorn del Rei' (Nova Línia)

A Wingnut Films Production

Barrie M. Osborne, Peter Jackson i Fran Walsh, productors

'Perdut en traducció' (funcions d'enfocament)

Una producció americana de Zoetrope / Elemental Films

Ross Katz i Sofia Coppola, productores

'Mestre i comandant: el llunyà món' (20th Century Fox)

Una producció de 20th Century Fox i Universal Pictures i Miramax Films

Samuel Goldwyn, Jr., Peter Weir i Duncan Henderson, productors

“Mystic River” (Warner Bros.)

A Warner Bros. Pictures Production

Robert Lorenz, Judie G. Hoyt i Clint Eastwood, productors

'Seabiscuit' (Universal / DreamWorks / Spyglass)

Una producció Universal Pictures / DreamWorks

Nominats a determinar

MILLOR CURMETRE ANIMAT

'Boundin' '

Producció Pixar Animation Studios

Bud Luckey

'Destinació' (Buena Vista)

A Walt Disney Pictures Production

Dominique Monfery i Roy Edward Disney

“Gone Nutty” (20th Century Fox)

Una producció de Blue Sky Studios

Carlos Saldanha i John C. Donkin

“Harvie Krumpet”

A Melodrama Pictures Production

Adam Elliot

“Nibbles”

Una producció Acme Filmworks

Chris Hinton

MILLOR ACCIÓ EN DIRECTE CURTRE PEL·LÍCULA

“La jaqueta vermella”

A Hamburger Filmwerkstatt Production

Florian Baxmeyer

“La majoria (el pont)”

Una producció de pel·lícules Eastwind

Bobby Garabedian i William Zabka

'Carabasseta'

Una producció de Tetramedia

Lionel Bailliu

'(A) Torzija [(A) Torsió]'

A Studio Arkadena Production

Stefan Arsenijevic

'Dos soldats'

Un productor d’empreses de calçat de sabates

Aaron Schneider i Andrew J. Sacks

Assoliment en l'edició de so

'Finding Nemo' (Buena Vista)

Gary Rydstrom i Michael Silvers

'Mestre i comandant: el llunyà món' (20th Century Fox)

Richard King

'Pirates del Carib: la maledicció de la perla negra' (Buena Vista)

Christopher Boyes i George Watters II

Assoliment en la barreja de so

“L’últim samurai” (Warner Bros.)

Andy Nelson, Anna Behlmer i Jeff Wexler

'El Senyor dels Anells: El Retorn del Rei' (Nova Línia)

Christopher Boyes, Michael Semanick, Michael Hedges i Hammond Peek

'Mestre i comandant: el llunyà món' (20th Century Fox)

Paul Massey, D.M. Hemphill i Arthur Rochester

'Pirates del Carib: la maledicció de la perla negra' (Buena Vista)

Christopher Boyes, David Parker, David Campbell i Lee Orloff

'Seabiscuit' (Universal / DreamWorks / Spyglass)

Andy Nelson, Anna Behlmer i Tod A. Maitland

ASSEGURAMENT EN EFECTES VISUALS

'El Senyor dels Anells: El Retorn del Rei' (Nova Línia)

Jim Rygiel, Joe Letteri, Randall William Cook i Alex Funke

'Mestre i comandant: el llunyà món' (20th Century Fox)

Dan Sudick, Stefen Fangmeier, Nathan McGuinness i Robert Stromberg

'Pirates del Carib: la maledicció de la perla negra' (Buena Vista)

John Knoll, Hal Hickel, Charles Gibson i Terry Frazee

PANTALLA ADAPTADA

'American Splendor' (HBO Films en associació amb Fine Line Features)

Escrit per Robert Pulcini i Shari Springer Berman

“Ciutat de Déu” (Miramax)

Guió de Braulio Mantovani

'El Senyor dels Anells: El Retorn del Rei' (Nova Línia)

Guió de Fran Walsh, Philippa Boyens i Peter Jackson

“Mystic River” (Warner Bros.)

Guió de Brian Helgeland

'Seabiscuit' (Universal / DreamWorks / Spyglass)

Escrit per a la pantalla per Gary Ross

GUIÓ ORIGINAL

“Les invasions bàrbares” (Miramax)

Escrit per Denys Arcand

“Dirty Pretty Things” (Miramax i BBC Films)

Escrit per Steven Knight

'Finding Nemo' (Buena Vista)

Guió d'Andrew Stanton, Bob Peterson i David Reynolds

joc de rajos de trons

Història original d'Andrew Stanton

'A Amèrica' ​​(Fox Searchlight / 20th Century Fox)

Escrit per Jim Sheridan i Naomi Sheridan i Kirsten Sheridan

'Perdut en traducció' (funcions d'enfocament)

Escrit per Sofia Coppola



Articles Més Populars

Categoria

Revisió

Característiques

Notícies

Televisió

Kit D’Eines

Pel·lícula

Festivals

Ressenyes

Premis

Taquilla

Entrevistes

Clicables

Llistes

Videojocs

Podcast

Contingut De Marca

Premis De La Temporada De Premis

Camió De Cinema

Influents