Visites a les taquilles a 'Gran gran petita' i 'Apol·lo 11', els millors crítics de la selecció de documentals Nominacions als premis

'La gran granja petita'



Neó

Capdavantera enguany del grup de candidats a l'associació Critics Choice Association per als quarts crítics i rsquo anuals; Els premis Choice Documentary Awards són dos èxits de taquilla de neó, 'The Biggest Little Farm' amb set nominacions i 'Apollo 11' amb sis, a més de Warner Bros. 'Ells no començaran a envellir' amb sis.



Els guanyadors acceptaran els seus premis en homenatge a èxits en documentals (TV, pel·lícules i streaming) el diumenge 10 de novembre a BRIC a Brooklyn, Nova York. Els membres de l'Associació de Critics Qualificats de la tria a tot el país van votar a favor d'aquests candidats (inclòs aquest escriptor).



spike lee pantera negra

Amb la majoria de candidatures del camp, la 'Gran Gran Granja' de John Chester va ser nominada a la millor pel·lícula documental, millor director, millor cinematografia, millor edició, millor puntuació, millor narració i millor documental de ciència / naturalesa.

El 'Apol·lo 11' de Todd Douglas Miller va ser nominat a la millor pel·lícula documental, millor director, millor edició, millor puntuació, millor documental arxivístic i millor documentació científica / naturalesa. “No podran envellir”, de Peter Jackson, va ser nominat a la millor pel·lícula documental, millor director, millor edició, millor puntuació, millor documental d’arxiu i documental més innovador.

Nanfu Wang i la 'One Child Nation' de Jialing Zhang (Amazon) van rebre cinc nominacions, incloses la millor pel·lícula documental, el millor director, la millor edició, la millor narració i el millor documental polític.

Les cinc nominacions a 'The Cave' de Feras Fayyad són el millor documental documental, el millor director, la millor cinematografia, la millor puntuació i el tema més interessant del documental per al doctor Amani Ballor.

Reconeguts amb quatre nominacions cadascuna, 'Sea of ​​Shadows' de NatGeo, 'Honeyland' de Neon, Showtime, 'The Kingmaker', 'American Factory' de Netflix i Sony Pictures Classics 'Aquarela'.

Les candidatures a Tamara Kotevska i 'Honeyland' de Ljubomir Stefanov són el millor documental, la millor cinematografia, el millor primer documental documental, el millor document de ciència / naturalesa i el tema més interessant de viure d'un documental per a l'apicultor macedoni Hatidze Muratova.

“Honeyland”

Neó

Les candidatures per a la “fàbrica americana” de Steven Bognar i Julia Reichert són el millor documental documental, el millor director, la millor edició i el millor documental polític.

Les candidatures a “Aquarela” són Millor cinematografia, Millor puntuació, Millor documental de ciència / naturalesa i Documental més innovador.

Les candidatures a 'Sea of ​​Shadows' són Millor cinematografia, Millor edició, Millor puntuació i Millor documental de ciència / natura.

A la cerimònia de gala, el recentment anomenat Premi D A Pennebaker es destinarà al llegendari documental Frederick Wiseman, director de 43 pel·lícules, centrades principalment en institucions americanes, guanyador de quatre Emmys i un Oscar honorífic. Els antics crítics ’; El premi Lifetime Achievement Award és el nom de l’anterior guanyador Pennebaker, que va morir aquest estiu. Serà presentat pel cineasta Chris Hegedus, col·laborador i vídua de Pennebaker ’;;

El premi Landmark es recaurà en Michael Apted per la seva innovadora sèrie documental 'Up' seguint la vida de 14 britànics des dels set anys a partir de set anys per set anys, des de 'Seven Up' fins a '63 Up' (BritBox). Des de la dècada dels seixanta, Apted ha dirigit tant funcions com documentals com 'Gorillas en la niebla', 'Filla filla de miner i rsquo; s', 'Gorky Park', 'El món no és suficient', 'Amazing Grace', 'Incident a Oglala, ”I la tercera entrega de CS Lewis ’; 'Les cròniques de Narnia: el viatge de la sortida del Tresor d'Alba.'

L’any passat, el tercer esdeveniment de CCDA de “l’any passat”, “Won ’; t You Be My Neighbor?” Es va endur a la nit el premi més prestigiós del premi al millor documental i el premi al millor director per a Morgan Neville. El premi a l’Oscar “Free Solo” va guanyar els premis al millor documental esportiu, el documental més innovador i a la millor cinematografia.

“; Ens sentim orgullosos que el nostre esdeveniment de premis s’ha convertit en una forma valuosa d’ajudar a les persones ‘ a trobar les coses bones ’; i per ajudar els cineastes a trobar el seu públic ', va dir Joey Berlin, CEO de CCA.

Els candidats a la quarta crítica anual i rsquo; Els premis documentals més importants són:

“Aquarela”

Sony Pictures Classics

MILLOR CARACTERÍSTICA DOCUMENTAL

“American Factory” (Netflix)
'Apol·lo 11' (Neó)
'La gran gran masia' (neó)
'La cova' (National Geographic)
“Honeyland” (Neó)
“The Kingmaker” (Showtime)
“Knock Down the House” (Netflix)
“Leaving Neverland” (HBO)
“Maiden” (Sony Pictures Classics)
'One Child Nation' (Amazon Studios)
'No envelliran' (Warner Bros.)

MILLOR DIRECTOR

Waad Al-Kateab i Edward Watts, 'Per a Sama' (PBS)
Steven Bognar i Julia Reichert, 'American Factory' (Netflix)
John Chester, 'La gran granja petita' (neó)
Feras Fayyad, 'La cova' (National Geographic)
Peter Jackson, 'No envelliran' (Warner Bros.)
Todd Douglas Miller, 'Apol·lo 11' (Neó)
Nanfu Wang i Jialing Zhang, 'One Child Nation' (Amazon Studios)

MILLOR CINEMATOGRAFIA

programa de televisió delirium

Ben Bernhard i Viktor Kossakovsky, 'Aquarela' (Sony Pictures Classics)
John Chester, 'La gran granja petita' (neó)
Fejmi Daut i Samir Ljuma, “Honeyland” (Neó)
Nicholas de Pencier, 'Anthropocene: The Human Epoch' (Kino Lorber)
Muhammed Khair Al Shami, Ammar Suleiman i Mohammad Eyad, 'La cova' (National Geographic)
Richard Ladkani, 'Mar de les ombres' (National Geographic)

MILLOR EDICIÓ

Georg Michael Fischer i Verena Schönauer, 'Mar de les ombres' (National Geographic)
Todd Douglas Miller, 'Apol·lo 11' (Neó)
Jabez Olssen, 'No envelliran' (Warner Bros.)
Amy Overbeck, 'La gran granja petita' (neó)
Lindsay Utz, 'American Factory' (Netflix)
Nanfu Wang, 'One Child Nation' (Amazon Studios)

MILLOR PUNTA

Jeff Beal, 'La gran granja petita' (neó)
Matthew Herbert, 'La cova' (National Geographic)
Matt Morton, “Apol·lo 11” (Neó)
Pla 9, 'No envelliran' (Warner Bros.)
H. Scott Salinas, 'Mar de les ombres' (National Geographic)
Eicca Toppinen, 'Aquarela' (Sony Pictures Classics)

MILLOR NARRACIÓ

'Antropocè: l'època humana' (Kino Lorber)
Alicia Vikander, Narrator
Jennifer Baichwal, escriptora
'La gran gran masia' (neó)
John Chester i Molly Chester, narradors
John Chester, escriptor
“La vora de la democràcia” (Netflix)
Petra Costa, narradora
Petra Costa, Carol Pires, David Barker i Moara Passoni, escriptores
'The Elephant Queen' (Apple)
Chiwetel Ejiofor, narrador
Mark Deeble, escriptor
'Per a Sama' (PBS)
Tu Al-Kateab, narrador
Ets Al-Kateab, escriptor
“Joseph Pulitzer: veu de la gent” (Primera tirada)
Adam Driver, narrador
Oren Rudavsky i Bob Seidman, escriptors
'One Child Nation' (Amazon Studios)
Nanfu Wang, narrador
Nanfu Wang, escriptor
“Western Stars” (Warner Bros.)
Bruce Springsteen, narrador
Bruce Springsteen, escriptor

MILLOR PRIMERA FUNCIÓ DOCUMENTAL

Midge Costin, 'Making Waves: The Art of Cinematic Sound' (Matson Films)
A.J. Eaton, David Crosby: 'Recorda el meu nom' (Sony Pictures Classics)
Pamela B. Green, 'Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché' (Kino Lorber / Zeitgeist Films)
Tamara Kotevska i Ljubomir Stefanov, 'Honeyland' (Neon)
Richard Miron, 'Per als ocells' (Dogwoof)
Preu Garret, 'Love, Antosha' (Lurker Films)

“Gràcia increïble”

Neó

MILLOR DOCUMENTAL ARQUIVAL

“Amazing Grace” (Neó)
'Apol·lo 11' (Neó)
“Maiden” (Sony Pictures Classics)
'Mike Wallace és aquí' (Magnòlia)
'Pavarotti' (CBS Films)
'Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story' de Martin Scorsese (Netflix)
'No envelliran' (Warner Bros.)
'What ’; s My Name: Muhammad Ali' (HBO)

MILLOR DOCUMENTAL BIOGRAFIC

'David Crosby: Recordeu el meu nom' (Sony Pictures Classics)
“The Kingmaker” (Showtime)
'Linda Ronstadt: el so de la meva veu' (Greenwich)
'Love, Antosha' (Lurker Films)
'Mike Wallace és aquí' (Magnòlia)
'Pavarotti' (CBS Films)
“Toni Morrison: les peces que sóc” (Magnòlia)

waterworld kevin kostner

MILLOR DOCUMENTARI DE MÚSICA

“Amazing Grace” (Neó)
'David Crosby: Recordeu el meu nom' (Sony Pictures Classics)
'Linda Ronstadt: el so de la meva veu' (Greenwich)
'Miles Davis: el naixement del cool' (Abramorama)
'Pavarotti' (CBS Films)
'Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story de Martin Scorsese' (Netflix)
“Western Stars” (Warner Bros.)

MILLOR DOCUMENTAL POLÍTIC

“American Factory” (Netflix)
“La vora de la democràcia” (Netflix)
“Saluda Satanàs?” (Magnòlia)
“The Kingmaker” (Showtime)
“Knock Down the House” (Netflix)
'One Child Nation' (Amazon Studios)

MILLOR DOCUMENTAL DE CIÈNCIA / NATURA

'Antropocè: l'època humana' (Kino Lorber)
'Apol·lo 11' (Neó)
“Aquarela” (Sony Pictures Classic)
“La gran gran masia” (neó)
'The Elephant Queen' (Apple)
“Honeyland” (Neó)
“Pingüins” (Disney)
'Mar d'ombres' (National Geographic)

MILLOR DOCUMENTARI ESPORTIU

'Bethany Hamilton: imparable' (Estudis d'entreteniment)
'Diego Maradona' (HBO)
“Maiden” (Sony Pictures Classics)
'Rodman: per a millor o pitjor' (ESPN)
'L'espia darrere la placa de casa' (Fundació Ciesla)
'What ’; s My Name: Muhammad Ali' (HBO)

downton abbey temporada 6, episodi 8

DOCUMENTAL MÉS INNOVADOR

“Aquarela” (Sony Pictures Classics)
“Cold Case Hammarskjöld” (Magnòlia)
'Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story' de Martin Scorsese (Netflix)
“Screwball” (Greenwich)
“Serendipity” (Cohen Media)
'No envelliran' (Warner Bros.)

MILLOR DOCUMENTARI CURT

“La capella a la frontera” (documentals atlàntics)
(Director i productor: Jeremy Raff)
'Doctor de fila de la mort' (The New York Times Op-Docs)
(Directora: Lauren Knapp)
'A l'absència' (Camp de visió)
(Director: Yi Seung-Jun. Productor: Gary Byung-Seok Kam)
'Món Perdut'
(Director i productor: Kalyanee Mam. Productors: Adam Loften i Emmanuel Vaughan-Lee)
“Mack Wrestles” (ESPN)
(Directors i productors: Taylor Hess i Erin Sanger. Productors: Erin Leyden i Gentry Kirby)
“Període. Fi de la frase. ”(Netflix)
(Directora: Rayka Zehtabchi. Productores: Melissa Berton, Garrett K. Schiff i Lisa Taback)
“El treball Polaroid” (Op-Docs de The New York Times)
(Director: Mike Planti)
'Sam and the Plant Next Door' (The Guardian)
(Director i productor: Ömer Sami)
'L'incondicional'
(Director i productor: Dave Adams. Productors: Adam Soltis, Renee Woodruff Adams, Josie Swantek Heitz i Chris Tuss)
'La sala d'espera' (The Guardian)
(Directora i productora: Victoria Mapplebeck)

ASSIGNATURES DE VIDA MÉS COMPLEMENTANTS D’UN DOCUMENTAL

Amani Ballor - 'La cova' (National Geographic)
David Crosby - 'David Crosby: Recordeu el meu nom' (Sony Pictures Classics)
Tracy Edwards - 'Donzella' (Sony Pictures Classics)
Imelda Marcos - 'The Kingmaker' (Showtime)
Let's Play The Honeyland - 'Honeyland' (Neon)
Alexandria Ocasio-Cortez, Amy Vilela, Cori Bush i Paula Jean Swearengin - 'Knock Down the House' (Netflix)
Linda Ronstadt - 'Linda Ronstadt: el so de la meva veu' (Greenwich)
Ruth Westheimer: 'Pregunta al doctor Ruth' (Hulu)



Articles Més Populars

Categoria

Revisió

Característiques

Notícies

Televisió

Kit D’Eines

Pel·lícula

Festivals

Ressenyes

Premis

Taquilla

Entrevistes

Clicables

Llistes

Videojocs

Podcast

Contingut De Marca

Premis De La Temporada De Premis

Camió De Cinema

Influents