Nominacions als premis British Indie Film Awards 2019: 'David Copperfield', Zellweger, i més

“Judy”



Carrers

S'han revelat les candidatures als premis britànics de pel·lícules independents del 2019, i ha estat un matí enorme per a l'adaptació de Charles Dickens d'Armando Iannucci 'La història personal de David Copperfield' i el drama musical de Tom Harper 'Wild Rose'. 'Copperfield' va dirigir totes les pel·lícules amb 11 nominacions, entre les quals es troba la millor pel·lícula indie britànica, el millor actor per a Dev Patel i el millor guió per a Iannucci i el coescriptor Simon Blackwell. Fox Searchlight té drets de distribució als Estats Units per a la pel·lícula i ha anunciat un llançament teatral per al 2020.

'Wild Rose', que va obtenir el segon millor 10 nominacions, també competirà per a la millor pel·lícula indie britànica contra 'Bait', 'Per Sama' i 'The Souvenir'. El salt de 'Wild Rose', Jessie Buckley, va obtenir una nominació a la millor actriu. davant de Renee Zellweger, per 'Judy', en què Buckley només té un paper de suport.

Mentre que Zellweger va desembarcar al camp de la millor actriu (que és molt esperat que faci tota la temporada de premis gràcies a la seva aclamada volta com Judy Garland a 'Judy'), els Indie Film Awards britànics no presenten massa crossover amb la carrera Oscar. . El documental esportiu Asif Kapadia 'Diego Maradona' és un concursant de l'Oscar al millor documental i Kapadia va aterrar a la carrera de millor director de BIFA. Les principals contendents de l'Oscarscar 'Parasite' i 'Marriage Story' van obtenir nominacions a la millor pel·lícula internacional al costat de 'Portrait of a Lady on Fire', 'Monos' i 'Ash Is Purest White'.

El British Independent Film Awards 2019 tindrà lloc el 1 de desembre. Consulteu la llista completa de candidatures a continuació.

Millor pel·lícula independent britànica
“Esquer”
“Per a Sama”
“La història personal de David Copperfield”
“El record”
'Rosa salvatge'

Millor director
Waad Al-Kateab i Edward Watts, 'Per a Sama'
Oliver Hermanus, 'Moffie'
Joanna Hogg, 'El record'
Mark Jenkin, 'esquer'
Asif Kapadia, 'Diego Maradona'

Millor actriu
Jessie Buckley, 'Wild Rose'
Holliday Grainger, 'Animals'
Sally Hawkins, 'Eterna bellesa'
Vicky Knight, 'Déu brut'
Renee Zellweger, 'Judy'

Millor actor
Sam Adewumni, 'L'últim arbre'
Tom Burke, 'El record'
Kris Hitchen, 'Ho sentim, us hem perdut'
Josh O´Connor, 'Només tu'
Dev Patel, 'La història personal de David Copperfield'

Millor guió
Joanna Hogg, 'El record'
Armando Iannucci i Simon Blackwell, “La història personal de David Copperfield
Paul Laverty, 'Ho sentim, us hem perdut'
Peter Strickland, 'A la tela'
Nicole Taylor, 'Wild Rose'

La millor actriu secundària
Jessica Barden, “Scarborough”
Ruthxjiah Bellenea, 'L'últim arbre'
Elizabeth Debicki, 'Vita & Virginia'
Tilda Swinton, 'La història personal de David Copperfield'
Julie Walters, 'Wild Rose'

Millor actor de suport
Chiwetel Ejiofor, 'El noi que va aprofitar el vent'
Hugh Laurie, 'La història personal de David Copperfield'
Edlison Manuel, Olbera Núñez, 'Yuli - The Carlos Acosta Story'
Peter Mullan, 'The Vanishing'
Bluey Robinson, 'Déu brut'

Premi Douglas Hickox (director de debat)
Will Becher, Richard Phelan, 'A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon'
Fyzal Boulifa, 'Lynn + Lucy'
Ninian Doff, 'Boyz al bosc'
Chiwetel Ejiofor, 'El noi que va aprofitar el vent'
Harry Wootliff, 'Només tu'

Avanç del productor
Finn Bruce, 'enganxat'
Kate Byers, Linn Waite, 'esquer'
Joy Gharoro-Akpojotor, 'Blue Story' [També produït per Damian Jones]
Becky Read, 'Tres estranys idèntics' [També produït per Grace Hughes-Hallett]
Jack Sidey, 'Moffie' [També produït per Eric Abraham]

Guionista de debat
Kieran Hurley, 'Beats'
Lisa Owens, 'Dies de l'estiu de Bagnold'
Nicole Taylor, 'Wild Rose'
Emma Jane, 'Animals indignes'
Harry Wootliff, 'Només tu'

Nouvingut més prometedor
Sam Adewumni, 'L'últim arbre'
Vicky Knight, 'Déu brut'
Lorn Macdonald, 'Beats'
Roxanne Scrimshaw, 'Lynn + Lucy'
Honor Swinton Byrne, 'El record'

Millor documental
'Hit 53'
'Diego Maradona'
“Per a Sama”
“Seahorse”
'Digues-me qui sóc'

El premi Raindance Discovery
“; Un cop al llarg del camí, ”; Lovely Shelly
“; Nens de la terra de la neu, ”; Zara Balfour, Marcus Stephenson, Mark Hakansson
“; Aquí per a la vida, ”; Andrea Luka Zimmerman, Adrian Jackson, James Lingwood, Michael Morris, Cressida Day
“; Múscul, ”; Gerard Johnson, Matthew James Wilkinson, Richard Wylie, Ed Barratt
“; El carrer, ”; Zed Nelson

Millor pel·lícula independent internacional
'La cendra és blanca més pura'
“Història del matrimoni”
'Micos'
“Paràsit”
'Retrat d'una dama al foc'

Millor càsting
Shaheen Baig, 'A la tela'
Shaheen Baig, Aisha Bywaters, 'El darrer arbre'
Kahleen Crawford, Caroline Stewart, 'Només tu'
Kahleen Crawford, 'Wild Rose'
Sarah Crowe, 'La història personal de David Copperfield'

Millor cinematografia
Ole Bratt Birkeland, 'Judy'
Benjamin Kracun, 'Beats'
Zac Nicholson, 'La història personal de David Copperfield'
Jamie D Ramsay, 'Moffie'
Ari Wegner, 'A la tela'

Millor disseny de disfresses
Suzie Harman, Robert Worley, 'La història personal de David Copperfield'
Anna Mary Scott Robbins, 'Wild Rose'
Grace Snell, 'El record'
Jane Temime, 'Judy'
Jo Thompson, 'A la tela'

tràiler de color ràpid

Millor edició
Mick Audsley, Peter Lambert, 'La història personal de David Copperfield'
Mark Jenkin, 'esquer'
Chris King, 'Diego Maradona'
Chloe Lambourne, Simon Mcmahon, 'Per a Sama'
Helle Le Fevre, “El record”

Millors efectes
Howard Jones, 'A Shaun The Sheep Movie: Farmageddon'
Paul Mann, 'A la tela'
Andy Quinn, 'El noi que va aprofitar el vent'

Millor maquillatge i disseny de pèl
Morten Jacobsen, Rogier Samuels, Lindelotte Van Der Meer, 'Déu brut'
Karen Hartley-Thomas, 'La història personal de David Copperfield'
Emma Scott, 'A la tela'
Jody Williams, 'Wild Rose'
Jeremy Woodhead, 'Judy'

Millor música
Jack Arnold, 'Wild Rose'
Caverna Anti-Matter, 'A la tela'
Nainita Desai, 'Per a Sama'
Antonio Pinto, 'Diego Maradona'
Jd Twitch, Penèlope Trappes, Stephen Hindman, 'Beats'

Millor disseny de producció
Cristina Casali, “La història personal de David Copperfield”
Stéphane Collonge, 'El record'
Kave Quinn, “Judy
Anne Seibel, 'El corb blanc'
Paki Smith, 'A la tela'

Millor so
Anna My Bertmark, Jonathan Seale, Jules Woods, 'Gwen'
David Bowtle-Mcmillan, Joakim Sundström, Robert Farr, 'Beats'
Stephen Griffiths, Tim Cavagin, Max Walsh, Andy Shelley, 'Diego Maradona'
Lee Walpole, Colin Nicholson, Stuart Hilliker, 'Wild Rose'
Martin Pavey, 'A la tela'



Articles Més Populars

Categoria

Revisió

Característiques

Notícies

Televisió

Kit D’Eines

Pel·lícula

Festivals

Ressenyes

Premis

Taquilla

Entrevistes

Clicables

Llistes

Videojocs

Podcast

Contingut De Marca

Premis De La Temporada De Premis

Camió De Cinema

Influents